Czym jest Strefa Różowej Wstążki? Przyjdź i zobacz

Nowotwór piersi to strach. I przerażająca samotność. Tak często bywa, choć wcale tak być nie musi! Dowodzi tego sposób, w jaki działa Breast Unit, czyli Centrum Chorób Piersi działające przy Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu. To jedyny tak nowoczesny ośrodek kompleksowego leczenia raka piersi na Dolnym Śląsku. To miejsce, gdzie pacjentki przechodzą wszystkie etapy walki z nowotworem – od diagnozy, przez operację, radioterapię, chemioterapię, po operację rekonstrukcji piersi i fizjoterapię. Tutaj też dostają pomoc psychologiczną. Wszystko w estetycznych, przyjaznych pomieszczeniach, wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt medyczny. W walce z rakiem pomaga im zespół specjalistów.

Jak Breast Unit działa „od kuchni”? Jakie warunki panują na Oddziale Chorób Piersi? Jak wygląda Strefa Różowej Wstążki, gdzie wykonywane są mammografia i inne badania? Mieszkańcy Dolnego Śląska mogą się o tym przekonać osobiście w sobotę, 12 maja w godzinach 10.00 – 12.00.

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich wszyscy zainteresowani mogą mogą przyjść do Centrum Chorób Piersi – Breast Unit przy pl. Hirszfelda 12 we Wrocławiu i obejrzeć ośrodek, który powstał dzięki funduszom unijnym. W programie są m.in. spotkania ze specjalistami i zwiedzanie części diagnostycznej, Strefy Różowej Wstążki oraz Oddziału Chorób Piersi.

Gości oprowadzą: dr Piotr Kasprzak, szef Zakładu Diagnostyki Chorób Piersi, Agnieszka Szemiel, oddziałowa Breast Unit, i Agnieszka Czajkowska, rzeczniczka prasowa DCO.

Radioterapia w Jeleniej Górze

W tym samym czasie, czyli w sobotę, 12 maja od godz. 10.00 po raz pierwszy swoje podwoje dla zwiedzających otworzy nowy ośrodek radioterapii w filii DCO w Jeleniej Górze.

Mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic będą mogli obejrzeć nowoczesny aparat do radioterapii i pracownię tomografu. Na pytania gości odpowiedzą dr Małgorzata Piotrowska i technik Monika Niemiec.

Zakład Radioterapii, filia radioterapii DCO (także sfinansowany ze środków UE) mieści się w Jeleniej Górze przy ul. Ogińskiego 6 przy wojewódzkim szpitalu specjalistycznym.

 

Fot. Pixabay